Урок-подорож «Природа. Пори року. Погода.»
Тема: Природа. Пори року. Погода.
Мета: систематизувати знання і вміння учнів по темі «Природа. Пори року»; розвивати мову учнів, спостережливість,
слухову й зорову пам’ять,
мислення, вміння аналізувати;
Виховувати позитивні риси характеру, естетичні почуття, почуття дружби і
взаємодопомоги, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: картки із зображенням пір року, погоди; малюнок із зображенням сніговика,
морква із картону; малюнок ялинки; коробка з ялинковими прикрасами; картки із
зображенням фруктів, овочів, одягу; плакат «Назва місяців»; різнокольорові
листочки з дерева (або картки); малюнки дев’яти калюж різної форми й величини;
фішки для підведення підсумків роботи учнів на уроці; модель ключів із картону
(по кількості учнів); підручник «English” (О.Карпюк. 2 клас).
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Форма проведення
уроку: урок-подорож з використанням інтерактивних методів
навчання.
Хід уроку
І. Введення в
сферу іншомовного мовлення
1. Привітання
(урок проводить вчитель в ролі Мері Попінс)
T. Good morning, dear children! I’m glad to see you
too.
Get ready for the lesson.
Very well!
Let’s start our English lesson.
Take your seats please!
2.Мовна розминка
Бесіда про погоду
T
– P1-
P2
– P3
…
T. Look at the window, please! What is the weather
like today? Let’s talk about today’s weather.
1. What day is it today?
2. What month is it now?
3. What seasons is it now?
4. Is the sun shining today?
5. Is it winding?
6. Is it raining?
7. Is it snowing?
8. Is the sky blue today?
9. Do you like today’s weather? Why? Why not?
3. Повідомлення теми та мети уроку
T.
Сьогодні ми з вами відправимося в казкову подорож і опинемося на незвичайній землі. Про неї я дізналася
вчора. Star – зірка з’явилася високо на небі і Чумацький Шлях мені прошепотів:
Іди за мною через долини, там живуть
Казки – tales, королеви –
Queens,
принцеси, чудеса,
King
– король, жарптиці в парках.
Листя, а на листках – роса,
Fog – туман, і спів свірелі,
І пастухи на лузі,
Човен – boat відпливає
На зорі.
T.
Діти, ви хочете побачити цю незвичайну землю?
Ps.
Yes!
T.
Тоді, приготувались. Розпочинаємо нашу подорож. Постарайтесь вірно відповідати на запитання, і наші гості залишуть слід
на ваших партах. А в кінці подорожі вас чекають сюрпризи.
ІІ. Основна
частина уроку
1. З’являється
Знайка.
Знайка. Good morning! Зараз я познайомлю вас
із чотирма принцесами. Перша принцеса вже поспішає сюди до вас на трійці білих
коней.
Winter. Good morning, children! Glad to see you! My name is Winter. I have
three sons. Who are they? Try to guess!
Children. Desember, January, February.
(якщо діти не можуть відповісти, Знайка допомагає їм:
«Рік має 12 місяців: які з них зимові?» і т.д.
Winter. I like winter. What colour is snow?
Children. White!
Winter. I have a snowflake. What colour is it?
Children. White!
Winter. This is a snowman. What colour is it?
Children. White!
Winter. A lot of snow in the yard. What do the children? (на екрані підказка
play snowballs, make a snowman, sledge, ski, skate)
2. Гра «Пантоніма»
Мета: розвивати уяву, повторити зимові види спорту.
Знайка. Let’s play a game! Про який вид
спорту, який популярний серед дітей і дорослих, я говорю.
Знайка показує пантоніму: гра в хокей, катання на лижах,
ковзанах, санчатах, гра в сніжки. Діти повинні здогадатися й відповісти: play
hockey, ski, skate, play snowballs.
Знайка. Які ви молодці! You are good children!
3.
Сприйняття і корекція знань
1. Гра «I like to play hockey”
Мета: закріпити вміння дітей будувати короткі повідомлення про свої захоплення.
T.
А зараз кожен з вас покаже і розповість про те, чим ви
любите займатися взимку.
Діти розповідають: I like to play hocky. I like …
2.
Хвилинка -розрядка
Гра
«Найспритніший»
Let’s have a minute of
relaxation.
Winter. А тепер пограємо зі мною! Хто найспритніший? Come to me, please.
Виходять 3-4 учні.
Winter. Ваше завдання полягає в тому, щоб приліпити нашому сніговичку
ніс-морквинку із зав’язаними очима. Діти грають в гру 3-4 рази. Виграє той, хто
приліпить правильно морквинку.
T.
Всі
ми знаємо, що взимку є чудове свято. Яке?
Children. New Year!
T.
А хто приносить подарунки?
Children. Santa Claus!
Winter. Right! In winter we have a New Year. You become presents. Do you like
decorate a New Tree?
Children. Yes.
T. let’s decorate our New Tree!
3. Гра “Прикрась ялинку»
Мета: розвивати навички усного мовлення
В коробку лежать ялинкові прикраси. Зараз кожен із вас
візьме іграшку і прикрасить нею нашу ялинку. Вибирайте іграшку того кольору,
який вам найбільше до вподоби. Покажіть класу іграшку і скажіть: I like red
(blue, white і т.д.)
Знайка.
Ти на ялинку подивись!
Дерево інакше tree.
Її сьогодні не впізнати,
Стала яскравою, тобто bright.
Зірочка на ній сіяє,
Вогники на ній сіяють.
Навколо хороводи
водим,
Пісні співаєм, тобто song.
Снігопад, снігопад,
По-англійськи – snowfall,
Зима – winter – знову в гості,
З нею Дід Мороз прийшов.
Він приніс всім подарунки,
Тобто presents подивись –
Зошити, книжки і ручки,
Подивись, інакше see.
З Новим роком! З Новим щастям!
Говоримо інакше say.
3.
Монологічне мовлення.
Діти розповідають про зиму.
I like winter. It is cold and snowy in winter. The trees are white. Days are short and nights are long in winter. Christmas is in winter. I like the Christmas Tree and Santa’s presents.
Boys and girls can make a snowman and have a lot of fun! Winter is a nice
season.
4. Гра «Художник»
Мета: розвивати навики аудіювання, розуміння простих інструкцій і команд.
T.
I have many pencils
Red and green and blue.
I shall draw a picture
And give it to you.
I know that you like Art lessons very much. Let’s draw.
(учитель
роздає малюнки й говорить, що вони були всі кольорові, але пройшов дощ - і фарба зникла.
Ваше завдання – розфарбувати малюнки, але відповідними кольорами)
The bird is grey,
The flower is blue,
The tree is green,
The sun is yellow,
The cloud is white,
The butterfly is bright.
T. Перевіримо, хто правильно розфарбував. (на екрані – правильно
розфарбовані малюнки)
Winter. Oh, very nice! Я відвезу їх Санта Клаусу. Ой, щось сонечко стало пригрівати. Пора мені
йти. Good-bye!
Children. Good-bye!
(За вірно виконані завдання Зима роздає учням сніжинки і йде)
Знайка
Try to guess – ти здогадайся,
Що за місяць надворі:
З дахів бурульки тануть швидко,
Сонце світить веселіше.
Сонце – sun сміється,
Cloud
– хмаринка весело біжить,
Принесе нам завтра дощик –
Rain, й калюжки – puddles замить
Утворяться, й асфальт
Стане сірим, тобто grey.
Не намокнете
ви , діти!
Відкривайте umbrella мерщій!
І по калюжах, ще й в приприжку,
Радіє дітвора.
Spring
– весна прийде до нас із півдня.
Good-bye, winter!
T.
Days are getting longer –
Стають довшими дні:
Тепліші, сонячніші, прекрасніші.
Ох, spring – весна, please come to
me –
З’являється принцеса
Spring.
Spring. Good morning, children. My name is Spring. I have three daughters.
5.
Гра “Впізнай місяці»
Мета: розвивати вміння розпізнавати слова по темі «Пори року».
Я буду називати місяці. Якщо це весняний місяць, ви
повинні плескати в долоні. Якщо це не той місяць, ви повинні просто сидіти, при
цьому заплющивши очі. І так, розпочали: September, May, July, February, March,
…
Spring. Good! Very good!
Знайка. Діти, скажіть, що відбувається зі снігом весною?
Children. Тане.
Знайка. Вірно! Сніг тане! А що утворюється на дорогах?
Children. Калюжі!
Знайка. А калюжі по-англійськи – puddles.
6. Фізкультхвилинка
Знайка. Ось перед вами калюжі. (показує на калюжі, вирізані із картону).
How many puddles do you see? Count, please!
Children. One, two, three … nine.
Знайка. Slight. Who can jump? Come to me!
Зараз ми виберем того, хто плигає найдалі від усіх. Ну-мо,
хто перестрибне найбільшу калюжу, не намочивши ноги при цьому?
Діти виконують вправи декілька разів, стрибаючи через
калюжі з місця, з розбігу і т. д.
T. Я недавно чула, як одна маленька дівчинка говорила своїй подрузі:
I will run
– я побіжу
За проліском красивим.
На галявині його знайду,
За пагорбом біля обриву.
Це ж привіт нам від весни –
Spring,
вона не за горами,
Лишень руку протягніть –
І почуєте як диха.
Я пролісок подарую
Mother
– матусі милій
І скажу, що I love you –
Я люблю тебе так міцно!
Як ви думаєте, до якого свята готується дівчинка?
Children. 8 March.
T. Right.
Pupil. I like spring. The trees are green in spring. The birds sing songs in
spring.
Spring. Щоб восени зібрати
врожай, потрібно весною посадити в землю насіння.
Seed
– зерно саджали в землю,
Саджати інакше – plant.
Мине день, тиждень,
Я побачу дивний сад.
Сад по-англійськи – garden,
Trees
– дерева і квіти –
Flowers, кущі бузка
Незвичайної краси.
Strawberry – клубника, персик –
Peach, поспів горох, буряк,
І морква тобто carrot,
Ой-ой-ой, як чудово!
Пригощу своїх гостей.
Вишнями, яблуками, малиною.
Приходьте в гості по скоріш!
Ну, хто перший скуштує моє пригощання?
7. Гра «Три бажання»
Мета: розвивати монологічну мову учнів
T. Let’s play a game.
Умова гри: на столі картки з зображенням фруктів, овочів
і неїстівних предметів. Учень виходить з закритими очима, вибирає три картки зі
словами: «I’d like to eat”, “I want to have…”, “I prefer…” і показує групі. Якщо учень взяв неїстівний предмет, всі сміються.
Spring. А сонечко – the sun – все пригріває та пригріває. Стає жарко. Good-bye, children!
Children. Good-bye, Spring!
Весна роздає дітям сонечка.
Колір blue
Узбережжя, пляжі, сонце,
Літо – summer. Краса!
Діти, до нас пливе на пароплаві по Азовському морі
принцеса Summer.
З’являється
Принцеса Літо.
Summer. А ось і я! Good morning, children!
Children. Good morning, Summer!
Summer. I am glad to see you.
8.
Гра “Літній одяг»
Мета: повторити й закріпити лексичні одиниці по темі «Одяг»
Літо. Я буду показувати вам картки, на яких зображені предмети одягу, а ви
повинні назвати їх по-англійськи.
Літо показує картки, а діти називають: a dress, a blouse,
shoes, raincoat, a hat…
Summer. Very good!
Справились із завданням. А тепер вийдіть хто-небудь і
відкладіть в сторону те, що влітку не носять.
9.
Гра «З’єднай”
Діти з’єднують
місяці з малюнками.
Summer. У кого день
народження влітку? Please, stand up!
10.
Пісня “Happy Birthday”
Make a circle!
Діти співають пісню тим, у кого день народження літом.
Summer. Ось настала і моя
черга прощатися з вами. Good-bye!
Children. Good-bye!
Діти розповідають віршик.
It is sunny,
Jump and run,
Ride a bike, it is fun!
It is hot,
The sea is blue,
I can swim
And so can you!
За вірно виконані завдання учні отримують квіти.
11.
T. Children! Look at the window!
Подивіться, хто до нас летить на коврі-літаку і несе нам
кольорові листочки!
In the tree – на дереві
Осінньою порою
Листя свій колір міняє.
Не поспішай. Зачекай!
Подивись, як листочки,
По-англійськи – leaves,
Водять хороводи
Й тихо опускаються вниз,
Осінь – autumn, чарівна,
Яка ж бо ти прекрасна!
З’являється Принцеса Осінь.
Autumn. Hello, children!
Children. Hello!
12.
Гра “Порахуй листочки»
Autumn. Let’s play a game! Я принесла з собою
різнокольорові листочки. Ваше завдання: вибрати листочки за кольором і
порахувати їх. Наприклад: I see two green leaves. I see one
brown leaf and four yello leaves.
Учні виконують завдання. За вірно виконане завдання
отримують листочки.
Діти розповідають віршик.
It is raining,
Watch TV,
Stay at home,
Drink some tea!
Виходять Принцеса Зима, за нею Принцеса Весна і Принцеса Літо.
Незнайка. (здивовано). Ой, ніколи не бачив, щоб Зима,
Весна, Літо і Осінь всі разом зустрічались.
Знайка. Незнайка, ти забув, що знаходишся на незвичайній Землі. Тук все можливо.
Незнайка. От так чудеса! Ну і ну!
ІІІ. Заключна
частина уроку
Підведення
підсумків уроку. Рефлексія
Знайка. Діти, вам сподобалося в нашій казковій країні?
Children. Yes!
Знайка. Нам теж було цікаво і приємно з вами познайомитися. Але настав час
прощатися з вами а ось і невеличкі подаруночки. Кожному із вас ми даруємо ключ
від вхідних дверей в нашу казкову країну. Якщо стане вам сумно , приїздіть до
нас!
Всі разом (Знайка, Winter, Spring, Summer, Autumn). Good-bye, children!
Children. Good-bye!
T. Dear children! We see that you like our native land
and nature very much and you must remember that if you want to keep beautiful
planet safe you must be friendly and clever. Good luck!
Немає коментарів:
Дописати коментар